Dzisiejszy mecz Micronatora Nowy Jantar i drużyny pod nową nazwą – Las Libertes Football Club (L.L.F.C.) stanowił w zasadzie derby Zachodniej Dalmencji. Oba kluby działają bowiem w sasiadujących ze sobą miastach trizondalskich. Oba kluby wystawiły zawodników w tym samym ustawieniu: 4-4-2.
Pierwsza okazja do obejrzenia gola nadarzyła się w 6 minucie meczu, kiedy Burlikowski strzałem po ziemi próbował zaskoczyć bramkarza LLFC. Strzał nie był jednak celny. Tak samo jak kolejny atak tego samego napastnika w 16 minucie. Jak to mówi piłkarskie przysłowie – niewykorzystane okazje mszczą się i w 22 minucie Ulrik Kürstein po podaniu Bauzy umieścił mocnym strzałem piłkę w bramce Pastusińskiego. Problem jednak, że zrobił to z pozycji spalonej i gol został anulowany. Micronator obudził się wtej samej niemal chwili. Minutę później Micronator prowadził już bowiem 1:0 po przepięknej główce Starowicza. W 36 minucie bramkę LLFC próbuje sforsować Malik, ale bezskutecznie. Chwilę później udaje się to jednak Starowiczowi, który oszukawszy bramkarza LLFC strzelił niemal w pustą bramkę podwyższając rezultat na 2:0. Dwie minuty później po dośrodkowaniu z rzutu rożnego wykonanym przez Starowicza Ryczkowski zdobył trzeciego gola dla żółto-czerwonych.
W drugiej połowie meczu rozwiązał się worek zmian. Na początku w LLFC Skærholt zastąpił Olivę, a pod koniec meczu Gullestrup wszedł za beniaminka w zespole – Haoizuki Shino. Micronator wymienił w obronie Barona na Niemca w 54 minucie i Kuterę na Sabałę w 71. Chwilę po tej zmianie współpracująca para z pierwszej połowy – Kürstein i Bauza znów zmontowali niebezpieczną akcję i tym razem skuteczną. Wysokim lobem ze skrzydła Kürstein umieścił piłkę w bramce Micronatora zdobywając honorowego gola. Pod koniec meczu trener Micronatora wymienił zmęczonego już Ryczkowskiego na Mihaitę Lãscãrescu. Ruch ten był dobrym posunięciem, gdyż już minutę później Lãscãrescu cieszył się ze zdobycia czwartego gola dla Micronatora po podaniu Laskowskiego. Mecz zakończył się wynikiem 4:1 dla Micronatora, co spowodowało, że w chwili obecnej Micronator jest jedyną drużyną, która odniosła zwycięstwo na razie we wszystkich rozegranych w sezonie meczach i obejmuje prowadzenie w tabeli.