23 listopada zakończył się 13 sezon ligi Primera Confederacion.
Micronator Nowy Jantar odnotował w tym sezonie 11 zwycięstw, jeden remis i cztery porażki.
Nasi zawodnicy strzelili przeciwnikom 42 gole tracąc 19. Zdobywszy w sumie 34 punkty Micronator zaklasyfikował się na drugim miejscu w tabeli tracąc do zwycięzcy – Bizona Kayakonae – 9 punktów.
Trzecie miejsce zajął Eskimos Nordheim.

Gole dla Micronatora zdobywali: Burlikowski (7), Starowicz (6), Fosmańczyk (5), Vãtrai (4) oraz po 3 gole – Kwiatek, Ryczkowski, Lãscãrescu, po dwa gole – Laskowski i Kutera oraz po jednym – Furman i Griga.

Dla wielu zawodników był to pierwszy sezon gry w drużynie. Byli to między innymi Vãtrai sprowadzony do zespołu w sierpniu oraz młodziki ze szkółki piłkarskiej – Drulak, Griga, Brkic i Cizmek.
Niestety dla niektórych był to również ostatni sezon. Po ostatnim meczu odeszli na emeryturę piłkarską dwaj doświadczeni i lubiani zawodnicy – obrońca Czarek Baron oraz napastnik – Ambroży Fajkowski. Na zawsze pozostaną w naszej pamięci i zawsze mogą liczyć na wsparcie klubu. Klub również liczy na ich pomoc w prowadzeniu szkółki piłkarskiej oraz doradztwo.
Z drużyną rozstał się również Stefan Niemiec.
Dwóch kolejnych zawodników zapowiada odejście po następnym sezonie – Leopold Kutera, i Włodek Dusza. Miejmy nadzieję, że młody narybek skorzysta jeszcze z okazji w tym sezonie, by od najlepszych uczyć się dobrej gry i utrzymywać czerwono-żółtych w czołówce tabel.

Poza nagrodą finansową za zajęcie drugiego miejsca w tabeli Micronator otrzymał prestiżowe uznanie – manager Micronatora utytułowany został mianem najlepszego managera tego sezonu zdobywając najwięcej razy tytuł managera kolejki (pięć razy).

Nasz pomocnik – Mikołaj Starowicz znalazł się w trójce zawodników ligi, którzy uzyskali najwięcej, bo 15 punktów. Razem z nim tyle punktów zdobyli Nicolás Insúa i Tino Catalfamo z Bizona Kayakonae.

Oby kolejny sezon okazał się jeszcze lepszy niż ten. Teraz pora na odpoczynek i przepracowanie taktyki. Być może nastąpią jakieś zmiany kadrowe czy mecze towarzyskie…